18 wrzesień
2016
Gliwice
BIKE ATELIER MARATON Gliwice - FINAŁ

W finale tej popularnej na Śląsku edycji, nasi zawodnicy w doskonałym stylu postawili kropkę nad i. To był świetny wyścig, choć z długością dystansu Hobby (33km), organizatorzy nieco przesadzili. Mimo, że było płasko, dla dzieciaków był to bardzo duży wysiłek.Trasa była ciekawa i wymagająca, trochę przeszkadzał wiatr, szczególnie na otwartym terenie. Na plus to, że prawie cały dystans poprowadzony ścieżkami i drogami polnymi, asfaltu było jak na lekarstwo. Na dystansie KIDDY reprezentowała nas tylko Milena Syrek, która drugi raz z rzędu zdobyła drugie miejsce. Na rodzinnym dystansie Hobby w kat. 10-11 lat świetnie pojechał Maksymilian Cisak, który, mimo dwóch upadków, zdobył drugie miejsce. Szymon Brudny był siódmy, a Jeremiasz Syrek dziesiąty. W kat. 12-13 lat wśród dziewczyn pierwsze miejsce tradycyjnie dla Julii Gajdzik, wśród chłopaków Jakub Kiszel zajął 9 miejsce. W kategorii 14-15 lat Wikoria Ryszka przyjechała na 3 miejscu, Paweł Piekorz zajął 4, a Mikołaj Pricop 9 miejsce. Na dystansie Hobby na 4 miejscu przyjechała Sławka Gajdzik (H-K2).

Na koniec crème de la crème: 5 miejsc na podium i dodatkowe 4 miejsca w TOP10 w klasyfikacji generalnej!